Photographer's Note

Sevgili Trekearth dostları,
Son gezimde yolum Yeşil Adadan geti ve ok şaşırdım. Bir iki satırla da olsa size ondan sz etmek istiyorum. 1900lerin başında kayıkla gidilir gelinirmiş adaya daha sonra dolgu yapılarak Eğirdire bağlanmış ve yarım adaya dnşmş. Eski ismi Nis ve Rumların yaşadığı bir semtmiş . Mbadele (1923) ile adadan ayrılmışlar. Şimdi onlardan kalma Aya Stefanos Kilisesini grebilirsiniz.
Dar sokakları, ahşap evleri, pansiyonları, balık lokantaları, balıkı barınağı ve dnya tatlısı insanları ile mutlaka grlmesi gereken ok gzel ve keyifli bir yurt kşesi. Fotoğraf iinde ok iyi olanaklar sunuyor
Saygılarımla,
Kemal Mert
--------------------------------------------
Dear Trek Friends,
On my last trip, I used the way of ay-Eğirdir. On this way, I saw The Karamık Marsh, The Karakuş Mountains, The Yeşil Island, The Mount Gelinik and the west coasts of Lake Eğirdir, end etc.
I think, this way is one of the best ways of Anatolia. If you love nature and if you are a photographer, you should see these places when you have a freetime. In a few days, Ill share my photographs that I take on my trip with you.
With Love
Kemal Mert

GENİŞ BİLGİ

Photo Information
Viewed: 3728
Points: 42
Discussions
  • None
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH