Photographer's Note

Hello Everyone,
This is another shot that taken during my 2005 Black Sea Tour in Turkey.This photo was taking from road to Tortum Waterfalls and place you see in this frame is Tortum Valley.
I searched on Google and Wikipedia around 45 min but I could not find any english info about Tortum or Tortum Valley or about that little village!
They have a info about Tortum Waterfall but you don't see the falls here so there was no point to post it instead I added this only available info(in Turkish)!
Hopefully When I edit and post one of my Tortum Waterfall photos soon with english info for you :)
I hope you like it:)
Cheers and Have a Great Week,
CT
ps.Thanks to hapeloglu for correct location!

Erzuruma 52 Km mesafede, Doğudan Narman, Batıdan İspir, Kuzeyden Oltu-Uzundere, Gneyde Pasinler ileleri ve Erzurum ile evrili şirin bir iledir. Rakım (Denizden yksekliği) 1650 m. Yzlm 1897 Kilometre karedir. En son nfus sayımına gre 11.300 merkez Genel nfus 45.155 dir. Dağlık bir arazi yapısına sahip olmasına rağmen Tortum ayı evresinde kurulan kyleriyle vadi iindeki cenneti andırır. nemli iki sıradağı vardır. Bunlardan birisi Tortum ayı vadisinin doğusunda uzanan ortalama 3000 metre yksekliğinde olan Ak dağlar, diğeri ise Mescit dağlarıdır.

TORTUM AYI : Erzurum ilinin en nemli havzalarından birini oluşturan Tortum Havzası Sınırları ierisinden doğan Tortum ayı, ekolojik, evresel ve turizm aısından nemli bir yere sahip olan Tortum Glne dklmektedir. Tortum ayı, başlangıcı olan Yumaklı ve Akbabadan ıkan aylarla oluşmakta Tortum Havzasını geerken, civardan gelen eşitli derelerin sularıyla beslenerek Tortum Glne akmaktadır. Ayrıca dik yamalı derin vadilerden gelen kk dereler Tortum ayını beslerler. Yresel olarak Tortum Deresi diye adlandırılır. İlkbahar aylarında karların da erimesiyle oluşan seller erozyon a sebep olmaktadır. Tortum ayı , Tortum glnden ıktıktan sonra gln aşağı vadisinde aynı isimle ıkarak Tortum Şelalesini meydana getirir.(Bu şelale Trkiyenin en yksek şelalesi,aynı zaman da Dnyanın 12. Byk şelalesidir.) Yusufeli kıvrımında Oltu ayı ile birleşerek oruh ırmağını meydana getirir ve Karadenize dklr.
Vikipedi, zgr ansiklopedi

Photo Information
Viewed: 3127
Points: 30
Discussions
Additional Photos by Chris Tolga Pehlivan (turkamerikali) Gold Star Critiquer/Gold Note Writer [C: 834 W: 0 N: 929] (3291)
View More Pictures
explore TREKEARTH