Photographer's Note

Sevgili Trekearth dostları
Fotoğraftaki Karacaren baraj gl Ispartanın Stler ilesi sınırları iinde. Stler ismi size yabancı gelmedi ama ıkaramadıysanız ben size iki alıntıyla anımsatıyım.

Orhan Pamuk'un tm kitaplarının imha edilmesi talimatını veren Isparta'nın Stler Kaymakamı Mustafa Altınpınar, hkmet yelerinden yazar ve yayıncı rgtlerine kadar herkesten byk tepki gryor. Radikal

Devletin kaymakamı. Isparta'nın Stler ilesinde devleti temsil ediyor. Ve altında bakla gibi imzasıyla ktphane ve kitaplıklara şu emri veriyor:
"Son gnlerde kamuoyunda tartışılan ve yazar olduğu iddia edilen Orhan Pamuk adlı yazar, yurtdışında verdiği beyanatlarda, onurunu her şeyin stnde tutan Trk milletini rencide edici asılsız iftiralarda bulunmaktadır. Bu azınlık ırkısının asılsız iftiralarına karşı Trk milletinin elbette meşru mdafaa hakkı vardır. Bu itibarla, tm kamu kurum ve kuruluşlarımız ktphanelerini ve kitaplıklarını tarayacak ve adı geen şahsa ait kitaplar ayıklanarak imha edilecektir. Konunun hassasiyetle takibini rica ederim." Hasan Cemal / Milliyet/ 31.3.2005

Gller blgesinin bu dağlık ve ormanlık ilesinin yeni kaymakamı Hasan Balcı. Umarız yeni kaymakam ve diğer grevliler ilelerinin sosyal, kltler ve ekonomik gelişimi iin alışır ilelerini geliştirir ve gzel anılmasını sağlarlar.

Sevgili dostlar o gnler Stlerde geride kaldı. Bu gzel ilemize ilk fırsata gitmenizi tavsiye ederim. Glleri, dağları, şirin ile merkezi, kanyonları, dağ kyleri,anıt ağaları, yaylaları ve geleneksel yaşamı ile grlmeye değer bir yurt kşesi.
Birde kuru fasulyesi ok meşhur..

Saygılarımla,
Kemal Mert
Karacaren Lake

Photo Information
Viewed: 2852
Points: 34
Discussions
Additional Photos by Mehmet Kemal Mert (KemaLMerT) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 841 W: 50 N: 879] (12048)
View More Pictures
explore TREKEARTH