Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great mkamionka 2009-04-02 12:51

Czesc Pawel,
Musze na dwie rzeczy niestety ponarzekac:
1. zauwazylem ze czasem robisz bledy w pisowni miejscowosci: tutaj np jest to o ile pamietam: Portmagee, co oczywiscie ma wiecej sensu bo to Port. No i wlasciwa miejscowosc juz istniala...
2. To zdjecie demonstruje dlaczego ja osobiscie zniechecilem sie do graduate ND filtrow, strasznie trudno znalezc granice -tj dokad filtr ma nachodzic. Tutaj najwyrazniej uzycie tego filtru rozjasnilo pierwszy plan i dodalo fajnej atmosfery tlu, ale tez przyciemnilo czubek ladu.
Gdyby zamiast tegoz filtra zrobic HDR wowczas dodatkowo chmury nabralyby bardziej wyrazistego charakteru a czubek ladu nie zostalby przyciemniony.

Nie mniej miejsce fantastyczne, ladnie skomponowane, dla mnie ciekawsze niz poprzednie poniewaz jest nieskazone cywilizacja.
Tym razem widac nawet obie wyspy w oddali. Gratulacje.
M

Old 04-02-2009, 09:26 PM
Pablo25's Avatar
Pablo25 Pablo25 is offline
TE Newbie

Default To mkamionka: hej Mariusz

witaj, kurcze bylem pewny ze wpisuje wlasnie Portmagee. No nic dzieki za cenne uwagi czasem z roztargnienia zdazaja sie jakies pomylki.
Co do filtrow to tak naprawde zaczynam z nimi zabawe. Uwazam ze system cokin to bardzo kreatywne narzedzie i mozna z nim fajnie poeksperymentowac. Ale tak jak piszesz ciezko troche znalezc wlasciwa granice. Albo jak sie ja juz znajdzie to znowu aparat wskazuje inny pomiar niz powinien narzucac filtr! I wtedy czlowiek zaczyna sie zastanawiac, czy zjechac bardziej w dol przyciemniajac jak na w/w zdjeciu czubek czegos tam, czy raczej ustawic dobra granice majac slabiej przyciemnione niebo! Tu troche sprawa sie komplikuje dla kogos jeszcze malo doswiadczonego w temacie!
Onosnie techiki HDR to mysle ze jeszcze nie czas na to. Wydaje mi sie to zbyt skomplikowane, a efekty sa czesto za bardzo plastyczne i nie oddaja realiow zdjecia! Oczywiscie dobre opanowanie tej sztuki prowadzi do rewelacyjnych fotek i sa tu tacy ludzie nawet z Polski. Jednak trzeba wczesniej poznac umiar przy pracy z HDR. Sam kiedys probowalem Photomatixa, ale niestety efekt byl zbyt kontrastowy, przesycony barwami itp. itd. co nieznaczy ze kiedys do tego nie wroce. Jak narazie filtry daja duzo radosci, kwestia tylko opanowania sztuki poslugiwania sie nimi:)
pozdrawiam serdecznie
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules