Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great Jackos 2008-06-07 4:06

Ależ piękne. Wschodzące słońce ładnie modeluje teren. Oj dopisało światełko, dopisało :) Maćku, jaką masz opinię o tym 24-105? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nim...

Old 06-07-2008, 12:18 PM
xkolba's Avatar
xkolba xkolba is offline
TE Junior Member

Default To Jackos: 24-105

Hej, obiektyw ten byl kitem do zestawu z 5d i w tym wlasnie zestawieniu byl dosyc tani wiec zaryzykowalem i kupilem. Przez pare miesiecy nie specjalnie sie lubilismy... ale teraz wiem ze jest dobrym obiektywem, ale tylko po przymknieciu w granicy f/6,3-8. W przedziale 40-80mm przymkniety do takiej wlasnie przyslony jest rewelacyjny i ostry jak cholera! Szeroki kat 24mm przyzwoity (on lubi najbardziej f5,6-6,3). Jesli mam uzywac 105mm to wole przekrecic szklo na 70-200L, nie jest zle, ale tam duzo lepiej:). Ogσlnie niezly obiektyw, bardzo funkcjonalny i uniwersalny dzieki duzemu zakresowi ogniskowej i wlasnie jesli takiego obiektywu szukasz to polecam go, stabilizacja tez sie czasem przydaje...
Pozdrawiam!
Reply With Quote
Old 06-07-2008, 02:28 PM
Jackos's Avatar
Jackos Jackos is offline
TE Junior Member

Default Re: To Jackos: 24-105

Niejednokrotnie brakowało mi szkła z zakresu 50-100mm dlatego zastanawiam się nad tym obiektywem. Na cropie zapewne zachowuje się nieco inaczej niż na ff ale dzięki za informacje. Na razie będę się dalej zastanawiał ale coś czuję że wkrσtce stanę się jego posiadaczem ;)
Pozdrawiam
J.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules