Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great tober 2007-10-03 7:27

Merhaba Blent Bey, dinginlik ve huzur verici bir ortamı byle gzel bir kareyle bizlere yansıttığınız iin teşekkrler.

Galerinizdeki diğer fotoğrafları da ok gzel ve etkileyici buldum. Profesyonel anlamda bilgiye sahip olmadığımdan, bu fotoğrafla ilgili olarak ğrenmek istediğim birka husus olacak. Byle bir resmi ayak (tripod) olmadan ekmiş olsanız kalite gzle grlr biimde farkeder miydi? İkinci olarak notunuzda uv filtresi kullandığınızı belirtmişsiniz. Bu tr filtrelerin fotoğrafa etkisi ne ynde oluyor acaba ? Gneş ışınlarını szerek fotoğraftaki ışık parlamalarını mı nlyor?

ok saygılar,

Old 10-03-2007, 03:48 PM
batalay's Avatar
batalay batalay is offline
TE Expert

Default To tober: Sis ve gnes parmaklari...

Merhaba Tolga,

13-yasindan beri ABD'de yasadigim iin maalesef Trkem biraz kit, fakat TE''de yorum okuyarak veye yazarak biraz dzeldi. (Uzun yillardir Atom Fizigi profr olarak grevliyim. Tripod bu resimde, ve bundan sonra gnderdigim kapi fotografinda ok yaradi. Dnyada bunlar net ikmazdi. ok hafif 24-cm'den 140-cm'reye uzutulabilen bu ayakli tripod'u fotograf makinemin adeta bir sapi olarak kullaniyorum. Filtrenin bu resimde degeri ise gk yzndeki mavi rengin gsterebilmek oldu. Bu resim yanliz kader meselesi sonucu -- sabah erken saatde bu manzarayi grnce fotograf makinem yanimda olmasi. Iki hafta sonra daha da gzel bir manzarayla karsilastim ayni yerde. Maalesef makinemi evde birakmistim.

Selam ve saygilar,

Bent
Reply With Quote
Old 10-04-2007, 11:16 AM
tober's Avatar
tober tober is offline
TE Expert

Default Re: To tober: Sis ve gnes parmaklari...

Verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler iin ok teşekkr ederim Blent Bey.

Saygılar...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules