To t0mmm1: Pozdrav

• Znas nisam bas dobar u pisanju na engleskom, i ove kritike me iscrpljuju. Sto se tice konja, Irci prosto obozavaju konje. Trke konja i pasa (hrtovi) su nacionalni sportovi. Na prosloj olimpijadi su dobili ,mislim, jedinu medalju za jahanje sa preponama. Sva deca koja ne zive u velikim gradovima jasu vec sa devet deset godina. U irskoj zivi pored Iraca jos jedna autoktona (da ih tako nazovem) skupina a to su travelers (tako ih zovu) nesta kao nasi cigani. Putuju po zemlji sada vec sa modernim pokretnim kucama ali sa njima su i konji koji su deo nijihove tradicije. Inace ti tipovi su vrlo opaki cak ih se i policija boji. Cudna ti je ovo zemlja. Srbija ,a da ne pticamo o Sloveniji su za njih na primer po infrastrukturi visoko razvijene zemlje. Irska je zemlja sa 70-80 km auto puta. Dakle zamisli zemlju koja je do pre dvadeset godina zivela skoro se moze reci u feudalizmu a zatim direktno presla u elektronsko doba. Imao sam tu srecu da sam godinu dana ziveo u malom tipicno irskom gradicu na jugu (a znas da je jug uvek najzaostaliji i najsiromasniji ali nekako i nalepsi) a zatim evo godinu dana u Galway-u koji je treci grad po velicini u irskoj tako da mislim da sam dobro upoznao ovu zemlju iz vise uglova. Mogao bih ti jos mnogo pisati o kontradiktornostima ove prelepe zemlje koja zbog razvoja postaje sve manje lepa, ali o tome jednom drugom prilikom.
    Pozdrav
    Zoran