Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great t0mmm1 2006-09-12 16:27

Zdravo Zorane,
krasna slika, veoma dobar kut snimanja istraga, da potvrdis naslov fotke... ali mogao si napisati nesto u note... Daj, molim te. Ovi konju su sigurno neka zanimivost tamo... pa nesto sam i video po TV, pa neznam da li je to istina ili ne ;))
Pozdrav,
Tomi

Old 09-13-2006, 02:01 AM
zokakelt's Avatar
zokakelt zokakelt is offline
TE Newbie

Default To t0mmm1: Pozdrav

Znas nisam bas dobar u pisanju na engleskom, i ove kritike me iscrpljuju. Sto se tice konja, Irci prosto obozavaju konje. Trke konja i pasa (hrtovi) su nacionalni sportovi. Na prosloj olimpijadi su dobili ,mislim, jedinu medalju za jahanje sa preponama. Sva deca koja ne zive u velikim gradovima jasu vec sa devet deset godina. U irskoj zivi pored Iraca jos jedna autoktona (da ih tako nazovem) skupina a to su travelers (tako ih zovu) nesta kao nasi cigani. Putuju po zemlji sada vec sa modernim pokretnim kucama ali sa njima su i konji koji su deo nijihove tradicije. Inace ti tipovi su vrlo opaki cak ih se i policija boji. Cudna ti je ovo zemlja. Srbija ,a da ne pticamo o Sloveniji su za njih na primer po infrastrukturi visoko razvijene zemlje. Irska je zemlja sa 70-80 km auto puta. Dakle zamisli zemlju koja je do pre dvadeset godina zivela skoro se moze reci u feudalizmu a zatim direktno presla u elektronsko doba. Imao sam tu srecu da sam godinu dana ziveo u malom tipicno irskom gradicu na jugu (a znas da je jug uvek najzaostaliji i najsiromasniji ali nekako i nalepsi) a zatim evo godinu dana u Galway-u koji je treci grad po velicini u irskoj tako da mislim da sam dobro upoznao ovu zemlju iz vise uglova. Mogao bih ti jos mnogo pisati o kontradiktornostima ove prelepe zemlje koja zbog razvoja postaje sve manje lepa, ali o tome jednom drugom prilikom.
Pozdrav
Zoran
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules