Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great kryger 2007-01-08 18:02

Kolejne już zdjęcie z tego samego miejsca ktre sprawia, że żałuję że będąc we wrześniu na Molo na wschodzie słońca nie zrobiłem własnej wersji tej ławki ;)
Szeroki kąt robi swoje, jest przyjemne wrażenie obejmowania takiego wycinka, jaki widzimy własnymi oczami.
Mam tylko dwie uwagi techniczne:
1) Trochę mały kontrast, obraz wygląda na nieco zamglony
2) KOMPRESJA! Obrazek ma 77kb, przy dokładniejszym przyjrzeniu widać to na szczegłach.

W załączniku wersja workshopowa. Nie sugeruję, że "widziałbym ten obraz takim", bo nie wydaje mi się, by był lepszy od oryginału; ninaL zwrciła uwagę na maszty, zgrzebnie je wymazałem, pomajstrowałem też przy kontraście, nasyceniu i odcieniu. Mam nadzieję, że trochę pogłębiło to siłę wyrazu tego zdjęcia!

pozdrawiam, Łukasz

Old 01-09-2007, 09:50 AM
jackart's Avatar
jackart jackart is offline
TE Junior Member

Default To kryger: Acha jeszcze w sprawie WS

Łukaszu jeszcze jedna uwaga dotycząca masztw. Mwiąc o wycinaniu raczej miałem na myśli inne skadrowanie zdjęcia niż usuwanie masztw poprzez klonowanie. Ja wiem - tutaj jest już gotowa fotografia i o przejściu parę metrw dalej czy bliżej aby zrobić inne ujęcie mowy być nie może.

Generalnie staram się trzymać zasady, aby integralnych elementw budowli nie usuwać, wyjątek stanowić mogą jedynie linie energetyczne lub skrzynki wiszące na ścianach.

Pozdrawiam
Jacek
Reply With Quote
Old 01-09-2007, 11:15 AM
kryger's Avatar
kryger kryger is offline
TE Newbie

Default Re: To kryger: Acha jeszcze w sprawie WS

Dziękuję za miłe słowa o WS - wydaje mi się, że radykalne kroki łatwiej wykonuje się w odniesieniu do nie swoich prac, myślę że w stosunku do własnego zdjęcia bym takiego czegoś nie zrobił (wiadomo, zawsze trochę szkoda coś uciąć, czy diametralnie zmienić - brakuje nieco dystansu).
Co do klonowania i modyfikacji rzeczywistości - zdaje mi się, że regulamin TE formalnie zabrania takiej modyfikacji zdjęć... [chociaż MI zdarzyło się kilkakrotnie, choćby na moim najostatniejszym zdjęciu - Pegasus; no bo jakże nie usunąć koniuszka drzewa i kawałka latarni, ktra WSZYSTKO psuje? ;)]
Reply With Quote
Old 01-10-2007, 03:29 PM
jackart's Avatar
jackart jackart is offline
TE Junior Member

Default Re: To kryger: Acha jeszcze w sprawie WS

Bez przesady. Co do gałęzi ktra wejdzie w niebo i psuje kadr, nie mam wątpliwości czy wyciąć czy nie. Generalnie jak w przypadku przechodniw odpowiada to zasadzie że przed momentem mogło jej w tym miejscu nie być, i nie burzy rzeczywistości.
Zdarza się że posunę się nawet nieco dalej

http://www.trekearth.com/workshops/522894/photo82916.htm

Na tej samej zasadzie uważam że można wyretuszować np graffiti na ścianie, albo dorobić nieco nieba aby poprawić kadr

http://www.trekearth.com/workshops/502464/photo79052.htm

ale nie jest to ingerencja w sam fotografowany obiekt.

Pozdrawiam
Jacek
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules