Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools
Old 10-15-2006, 12:02 PM
kryger's Avatar
kryger kryger is offline
TE Newbie

Default To Edyta_B: Dziękuję!

Dziękuję za nieustającą krytykę, bardzo cieszy mnie w miarę stałe zainteresowanie moimi zdjęciami! Wiem, że fotograf z klasą (nawet amator) ma w nosie opinie i przynajmniej udaje, że nie są dla niego ważne, ale nie mogę się powstrzymać ;). Co do kadru - to nie uważam, żeby pchanie kadru "nie-centralnego" w każde zdjęcie było zasadne, takie myślenie powoduje robotyzację procesu fotografowania. Kadr ma być środkiem, a nie celem! W tym przypadku - uwypukla on alegoryczne wyobcowanie tego drzewa, będącego obcym, niemalże niechcianym wśrd zbż! ;) "Umieścić drzewko z boku"? Niestety, nie miałem wtedy łopaty, a i tak byłoby to chyba ponad moje siły i ambicje. A na poważnie - po bokach wyglądało już inaczej, drzewa jakieś, zaburzyłyby nastrj. Kolorki - starałem się wydobyć, dla średnio zaawansowanego obrabiacza to pewnie nie problem, ale takie wieczorne, z resztkami światła zdjęcie wydało mi się trudne, z dwojga złego - albo prześwietlone niebo, albo niedoświetlone zboże wybrałem wiadomo co ;) Mam jeszcze drugie ujęcie, 1EV wyżej i to już mi się nie podobało, bo słońce popsuło całą grną połowę zdjęcia. Tak to jest, jak ma się "goły" aparat, bez filtrw...
"A co ze Słońcem?" Spokojna głowa, jeszcze przez kilka miliardw lat nam poświeci! ;)

pozdrawiam, Łukasz
PS. Mały tips: gdy piszesz na TE po polsku, wybierz w okienku na dole "Polish", wwczas będą polskie litery, a nie krzaki, tak jak teraz!
Reply With Quote
Old 10-18-2006, 12:02 PM
adam_k's Avatar
adam_k adam_k is offline
TE Junior Member

Default Re: To Edyta_B: ...

Zgadzam sie z toba co do (nie)centralnosci: sporo ludzi programuje sobie w ten sposob mozgi i automatycznie wychwytuje odstepstwa od reguly...
Co nie oznacza oczywiscie, ze kadr centralny jest tutaj dobry - ale wlasciwie nie mam jakos zdania w tym przypadku...

A co do posiadania w nosie opinii to sie mylisz: nie mozna miec ich w nosie, trzeba je brac pod uwage (w ten sposob szanujemy odbiorce), ale nigdy personalnie do siebie... i to jest najwiekszy problem wielu, BARDZO wielu ludzi... tak mi sie wydaje przynajmniej, chociaz nie jestem dobrym fotografem
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules