Photographer's Note

Beykoz, İstanbul'un bir ilesidir. atalca-Kocaeli blmnn Kocaeli Yarımadası batısında yer almakta olup; batıdan İstanbul Boğazı, doğudan Şile ilesi, kuzeyden Karadeniz ve gneyden ekmeky ve gneyden skdar ve mraniye ileleri ile evrelenmiştir.

Deniz seviyesinden başlayarak 270 metreye kadar ykselen Beykozun engebeli arazisini Riva, Kksu ve Gksu dereleri paralamıştır. İle ve yakın evresinde Akdeniz iklimi ile Karadeniz ikliminin karışımı olan Geiş Tipi İklim etkilidir. Yazlar, Akdeniz kadar sıcak olmamakla birlikte Karadeniz kadar yağışlı değildir. Beykoz ve evresi başta kestane, meşe, grgen, ıhlamur, kayın, kızılağa ve fındık ağalarından oluşan doğal orman rtsyle kaplıdır.
Daha Fazla

Beykoz, is a district in the suburbs of Istanbul, Turkey at the northern end of the Bosphorus on the Anatolian side. Beykoz includes everything from the streams of Kksu and Gksu (just before Anadolu Hisarı) up to the opening of the Bosphorus into the Black Sea, and the villages in the hinterland as far as the river of Riva. This is one of the most pleasant and peaceful districts of Istanbul, with much greenery still intact.
More Info

*Re-Posted due to completeness of canvas and color correction needed.

Photo Information
Viewed: 1464
Points: 18
Discussions
  • None
Additional Photos by Hakki UCAR (xramm) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 278 W: 66 N: 125] (1831)
View More Pictures
explore TREKEARTH