Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great emka 2019-07-27 23:57

Witaj Kasiu, Jak zwykla fascynująca notka. Jak jest rσżnica między ryokan i minshuku? Wydaje mi sie, że my zatrzymałyśmy się kilka razy w ryokan. Bylo to niesamowite przeżycie. Spanie na podlodze, jedzenie bardzo niewygodne, yukaty w wyposażeniu. Gdzies był nawet minionsen. W prawdziwym onsenie tez byłysmy kilka razy, jeden nawet szczycił sie tym, ze tam kiedys odwiedził go cesarz. Po mieście chodzili ludzie w tych tradycyjnych strojach i z koszyczkami na mydło itd. Tak więc znam cały ten rytuał. Może kiedys zajrzę do mojego archiwum.
Pozdrawiam serdecznie Małgorzata

Old 07-28-2019, 08:03 AM
kasianowak kasianowak is offline
TE Senior Member

Default To emka: Mishuku czy ryokan

Czesc Malgosiu<br />
Dziekuje za, jak zwykle, mily komentarz.<br />
Roznica miedzy minszuku i ryokan, z tego co czytalam, to troche jak miedzy naszym hostelem i hotelem. Czyli miszuku to, teoretycznie, troche taniej i mniej wygod, ale granice sa rozmyte. Podobnie jak z hostelami. Mieszkalas na pewno w &quot;hostelach&quot;, ktore byly bardziej przyjemne niz niejeden &quot;budget hotel&quot;. Ja na wszystkie &quot;rodzinne&quot; wyjazdy do Skandynawii i Beneluxow wybieram, jezeli sie da, wlasnie hostele - w miare tanio, czyste pokoje, smaczne sniadanie, czasem trzeba przywiezc wlasny recznik, ale to przeciez nie problem.<br />
Ryokany, w ktorych mieszkalam, byly troche wieksze, mniej &quot;rodzinne&quot;, mialy np. 24 godzinna recepcje. Ale nie wiem, czy to jest regula. Jezeli chodzi o tradycje to. np. ryokan w Moto Hakone mial do wyboru &quot;zachodnie&quot; i tradycyjne japonskie sniadanie. Minszuku, w tym samym Moto Hakone, tylko &quot;zachodnie&quot; (jajko, tosty, dzem). Ale, jak na pewno wiesz, i ryokany i minszuku tym sie roznia od &quot;hoteru&quot;, ze przestrzegane sa tam japonskie tradycje: buty zostawia sie na w przy wejsciu, obowiazuje etykieta kapciowa z przynajmniej dwoma rodzajami tychze i spi sie na podlodze.<br />
Napisze jeszcze moze kiedys o minszuku w Shirakawa-go, bo to byl prawdziwy odlot i powrot do XIX wieku.<br />
Zycze milej niedzieli.<br />
Kasia

Last edited by kasianowak; 07-28-2019 at 08:04 AM. Reason: typo
Reply With Quote
Old 07-28-2019, 09:06 AM
emka emka is offline
TE Expert

Haha, Etykieta kapciowa była absolutnie wszędzie. Kiedy się na chwilę zapomniałam, widziałam na ich twarzach oburzenie, wiec szybko przepraszałam i zostawiałam obuwie. Specjalne klapki przed wejściem do łazienki... Ale obwie zdejmuje sie tez przed wejściem do hosteli w Uzbekistanie, i nawet na Sołowkach.
Miłej niedzieli.
Reply With Quote
Old 07-28-2019, 09:10 AM
emka emka is offline
TE Expert

PS. Czy widziałaś to: http://beta.trekearth.com/viewphotos.php?l=5&p=1568804 ?
Reply With Quote
Old 07-28-2019, 10:49 AM
TE Senior Member

Default Takayama

Quote:
Originally Posted by emka View Post
<br />
<br />
Reply With Quote
Old 07-28-2019, 10:52 AM