To thea0211: servus.. - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

thea0211 2009-05-10 11:55

misto
imi place conversia, ma bucur ca n-are mai mult contrast, cred ca se potriveste mai bine asa povestii
(ca si cum ar fi de pe vremea ... tarii tuturor posibilitatilor (glumesc, glumesc. inafara de perioada care pare ca apare in fotografie. cu aia nu glumesc)
oricum sunt mai multe povesti aici, nu? sau cel putin doua - a ta si a ei
rama (asa cum e acum) o ingradeste. (si in clipa in care am scris asta mi-a venit in minte ca poate asa ai vrut si ca de fapt e o parte din poveste
... este? sau e numai in capul meu? ... iar ;o)
oricum, misto
dora
ps: are/avea ceva bai la mana stanga? sau poate doar o tine ciudat

Old 05-11-2009, 04:10 AM
tomescuc tomescuc is offline
TE Junior Member

Default To thea0211: servus..

..mersi de comentariu, ca de obicei esti analitica (sau psiho-analitica ;-) ... oricum, vreau sa clarific anumite chestii -- tipul asta (turist francez) isi fotografia nevasta (sau prietena) cu statuia in fundal, iar eu m-am orientat pe moment sa-i iau miinile si aparatul in cursul actului de fotografiere ... nu avea bai la mina, o tine bizar, ceea ce da un alt element deosebit fotografiei (are miini expresive, nu ? ;-) .... si de acord cu tine in privintsa contrastului, am incercat mai tare dar se pierdea detaliile miinilor care sunt foarte importante ptr. mine aici, imi place mai mult gama alb-negru balansata ptr. efectul vechi (60's or so) .... de fapt titlul a fost intentsionat - am vrut sa diferentsiez intre "liberty" si "image of liberty" (sau "perception of liberty") .... iar in privintsa ramei, a fost o decizie pur estetica, insa interesanta perceptia ta ... OK, am palavragit destul, din nou mersi de critica si o zi/saptamina placuta
CT
Reply With Quote
Old 05-14-2009, 05:12 AM
thea0211 thea0211 is offline
TE Senior Member

Default Re: To thea0211: servus..

i 'see' things ;o)))

... ba da, are maini foarte expresive ;o), cu personalitate
sunt misto mainile (in general, desi mie mi se pare ca mainile barbatesti sunt mai expresive, da' probabil ca-i pur si simplu o atitudine normala ;o)
cand ma gandesc la maini imi vine in minte fascinanta <a href="http://www.musee-rodin.fr/images/imagra/S988.jpg" target=_blank>mana a lui dumnezeu</a> (sau celelalte studii ale lui rodin) si/sau <a href="http://www.elliotterwitt.com/lang/en/index.html" target=_blank>mainile 'lui' elliott erwitt</a>

noapte buna/buna dimineata ;o)
dora
Reply With Quote
Old 05-18-2009, 07:17 PM
tomescuc tomescuc is offline
TE Junior Member

hei, mersi de referintse, ma bucur ca, in contextul asta, sunt impreuna cu acele personalitatsi ;-) trebuie sa admit, nu mi-a trecut prin cap atunci importantsa miinilor tipului.

servus, CT
Reply With Quote
Old 05-21-2009, 05:13 PM
thea0211 thea0211 is offline
TE Senior Member

vezi? asa face si media ... de aia nu ma uit eu la tv

;o))) glumesc ... chiar sunt misto mainile tipului, adica expresive/sculpturale as spune - exact de ce ti-am dat primul link la rodin.
elliott ewritt e mai mult de context/poveste

teodora

ps: cand mergi in peru, daca te rog foarte frumos nu-mi duci si mie ochii?
(ar fi bine si macar o parte din creier ca sa poata procesa ce vad ochii) (ca nu ocupa mult loc ;o), da' in ultima instanta e bine si numai ochii)
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules