To amazon: gφηerler - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great amazon 2008-07-08 6:11

gocerler....
muhtemelen sarikecililer'den bir kesit bu...
cok uzun suredir atlas dergisi editoru ozcan yuksek'in kaleminden,iz tv'deki programlardan ve yonetmen arkadasim yuksel aksu'nun anlattiklarindan takip ediyorum....belki de koklerim ayni oldugu icin cok ama cok ilgimi cekiyorlar ama sadece bu degil ilgimi cekme sebepleri,bu ulkenin cok guzel bir gercegi onlar adeta nadide mucevherler gibi saklanip korunmalilar,
oysa yerlesik duzendeki koyler onlarin gocleri esnasinda yakinlarindan bile gecmelerini istemiyorlar,devlet onlarin yerlesime gecmeleri icin baski uyguluyor,sebebi ise gocerlerin tek gecim kaynagi olan kecilerin ormanlara ve cevreye zarar veriyor olmasi!!oysa bilinmeyen bir sey var;avustralya'daki aborjinler ya da amerika'daki kizilderililer ne ise bu topraklardaki gocerlerde ayni sey...yani doga ile barisik,doga ile uyumlu,daha dogrusu doganin ta kendisi onlar...onlarin yerlesime gecirilmeleri demek bir kulturun yok edilmesi demek,yastigi tas, yorgani yildizlar olan bu insanlarin dort duvar arasina hapsedilmeleri kabul edilemez birsey....

eger kultur bakani olsaydim,bu kulturu tanimak ve tanitmak icin cok sey yapardim,onlarin duzenini bozmadan dogaseverleri bu tur turlara tesvik eder ve bunu uluslararasi duzeye tasirdim......seklinde uzayip gidecek benim kritigim...

turan bey bir kare cekmissiniz pir cekmissiniz,
daha sayfalarca yazabilirim bu konuda ama bu kadari bu platformda yeterli sanirim,
elinize,gozunuze,gonlunuze saglik,
cok begendim,
iffet

Old 07-09-2008, 06:50 AM
turansezer turansezer is offline
TE Newbie

Default To amazon: gφηerler

Merhaba İffet hanım
Haklısınız Sarıkecililer. Yitip gitmekte olan sarıkecililer. Diğer fotoğraflarıda zaman iηinde paylaşacağım sizlerle. Sağlıcakla kalın
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules